طراحی گرافیک

طراحی لوگو | طراحی کاتالوگ و بروشور | موشن گرافیک | طراحی سایت

طراحی گرافیک

خدمات طراحی و گرافیک

خدمات طراحی و گرافیک طیف بسیار گسترده ای دارد که لازم است توسط متخصصین این امور انجام گیرد. چنانچه خدمات طراحی و گرافیک توسط افراد غیر متخصص انجام شود می تواند موجب بازخوردهای اشتباه و جبران ناپذیری در هویت بصری و تبلیغات بیزینس ها گردد. در ادامه به توضیح بیشتری در مورد خدمات طراحی و گرافیک که در مجتمع چاپ و تبلیغات پرتو انجام می گیرد می پردازیم.

طراحی گرافیک | طراحی موشن گرافیک | طراحی کاتالوگ و بروشور | طراحی لوگو تبلیغاتی

خدمات طراحی و گرافیک توسط گرافیست برای معرفی و شناساندن برند ها انجام می شود. طراح گرافیک با استفاده از المان های گرافیکی می تواند موجب بهتر دیده شدن و ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطبین می گردد. خدمات طراحی و گرافیک می تواند در پیشرفت کسب و کارها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. دیده شدن بیشتر بیزینس ها موجب افزایش اعتبار و اعتماد مخاطبان است و خدمات طراحی و گرافیک چنین وظیفه ای دارد.

فرآیند طراحی و گرافیک

فرآیند طراحی و گرافیک به این صورت است که ابتدا برای هر پروژه ای طبق مشورت هایی که در جلسه ابتدایی(تماس تلفنی، آنلاین یا حضوری) بین مجتمع چاپ و تبلیغات پرتو و سفارش دهنده محترم صورت می گیرد طراحی آغاز می شود و در صورت تایید نهایی فایل در فرمت انتخابی (کامپیوتری یا چاپی) در سریع ترین زمان تحویل می گردد.

طراحی کاتالوگ و بروشور تبلیغاتی

انواع خدمات طراحی و گرافیک

انواع خدمات طراحی و گرافیک در مجتمع چاپ و تبلیغات پرتو با بیش از بیست سال سابقه همکاری با سازمان ها و شرکت های بزرگ انجام می گیرد. خدماتی نظیر:

 • طراحی انواع کاتالوگ و بروشور: طراحی انواع کاتالوگ و بروشور برای انواع مشاغل در مجتمع چاپ و تبلیغات پرتو امکان پذیر است. این مجموعه نمونه های کاتالوگ و بروشور چاپی بسیار زیادی در آرشیو خود جمع آوری نموده است که می تواند در تصمیم گیری های سفارش دهندگان کمک کننده باشد.

طراحی کاتالوگ مرحله ای قبل از چاپ کاتالوگ است و شامل اصول و قوائد خاص خود می باشد. کاتالوگ یکی از ابزارهای بسیار مهم تبلیغاتی می باشد که صاحبین کسب وکار جهت معرفی نمودن محصول و برند خود احتیاج دارند از آن درکنار دیگر ابزارهای بازاریابی و تبلیغاتی استفاده نمایند.

اگر بخواهیم کاتالوگ را به صورت حرفه‌ای تعریف کنیم باید بیان کنیم که کاتالوگ شامل دفترچه‌ای از عکس ها و اطلاعات کامل محصولات و یا خدمات می باشد که افراد می‌توانند در هنگام مطالعه آن با روش استفاده از محصولات و یا خدمات آشنا شود. در واقع کاتالوگ ها واسطه ای میان تولید کننده یا فروشنده و مخاطبان و خریداران است.

عواملی مثل اندازه فونت، رنگ و عکس مناسب می‌تواند در روش طراحی یک کاتالوگ تاثیرگذار باشد، که در ادامه به بررسی بیشتر این عوامل می پردازیم.

 • انتخاب فونت

برای انتخاب فونت مناسب جهت دیزاین کاتالوگ، مطلوب است که در اندازه‌های آن دقت شود. به کار بردن دو یا سه سایز متفاوت فونت در کاتالوگ سبب ایجاد هارمونی مناسب و بالا بردن میزان تاثیرگذاری آن بر روی افراد می شود.

 • انتخاب رنگ زمانی که می‌خواهید رنگ مناسبی را جهت دیزاین کاتالوگ انتخاب نمایید این مسئله را در نظر داشته باشید، که رنگ ها می‌توانند به صورت یک پل ارتباطی میان مشتریان با محصول و برند عمل نمایند. با توجه نمودن به علم روانشناسی رنگ ها، جهت معرفی و انتقال دادن پیام برند و محصولات به مخاطبان از رنگ‌های مطلوب و جذاب در گرافیک کاتالوگ استفاده گردد.
 • انتخاب تصویر مناسب

گزینش عکس کاتالوگ در انتقال دادن پیام به مخاطب تاثیرگذار می باشد. زمان دیزاین کاتالوگ بهتر است از تصویر‌هایی استفاده گردد که بتواند پیام تمام محصولات و خدمات را به نحوی شفاف به مخاطبان منتقل نماید.

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ بسته به تعداد آن در دو روش چاپ دیجیتال و چاپ افست می گنجد:

چاپ دیجیتال: برای سفارش های تعداد کم چاپ دیجیتال می تواند بهترین گزینه باشد. در کل میزان هزینه چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست و نسبت به تعداد بیشتر است. از لحاظ دقت دستگاه های چاپ، دیجیتال و افست برابری می کنند ولی از لحاظ کیفیت در چهار رنگ قطعا چاپ دیجیتال کمی ضعیف تر است.

چاپ افست: برای سفارش های تعداد بالا چاپ افست بهترین گزینه است زیرا هم از لحاظ قیمت صرفه ی بیشتری دارد و هم به لحاظ زمانی در تعداد بالا سریع تر عمل می کند. کیفیت چاپ چهار رنگ در افست بیشتر از دیجیتال می باشد.

اهداف یک کاتالوگ چیست؟

 1. ارائه اطلاعات:کاتالوگ‌ها جهت اطلاع رسانی به مشتریان توسط مشاغل مبدا می‌باشد. اطلاعات شرکت و محصول در کاتالوگ‌ها جمع‌آوری می‌گردد و مخاطب می‌تواند با مطالعه کاتالوگ به اطلاعاتی در مورد سازمان نیز دست یابد.
 2. تبلیغات: کاتالوگ ها در مرحله ابتدایی توجه مشتری یا مخاطب را به سمت شما جلب می کنند و اولین چیزی که مخاطب یا مشتری با آن برخورد می‌نماید قالب طراحی کلی کاتالوگ شما و زیبایی آن می باشد. پس جهت تبلیغ برای کسب و کار خود می‌توانید روی چاپ کاتالوگ حساب کنید.
 3. واسطه گری: می‌توان بیان کرد کاتالوگ‌ها معمولا برای افراد واسطه‌ی خرید و فروش تهیه و تولید می‌گردند. در واقع منظور همان اشخاصی است که مسئولیت معرفی و شناساندن محصول و فروش آن را در شرکت مبدا بر عهده دارند.

فرآیند طراحی کاتالوگ

بهتر است قبل از شروع مراحل طراحی ابتدا هدف اصلی کاتالوگ، مخاطبان، اطلاعاتی که مورد نیاز مخاطبان است و تطابق سبک طراحی با موضوع و محتوای کاتالوگ مشخص شود. آماده سازی یک لیست کامل از تمامی محصولاتی که قصد دارید در کاتالوگ شما وجود داشته باشد بعلاوه اینکه توضیحات هر محصول قدم ابتدایی پیش از شروع طراحی می باشد تا طراح نیز با توجه به اندازه متون و تصویرها بتواند بهترین قالب را برای کاتالوگ طراحی نماید.

پس از جمع‌آوری اطلاعات محصولات لازم می باشد تا طراح برای گزینش قالب طراحی یک کاتالوگ اطلاعات بدست آمده را در کنار هم قرار داده تا یک نما به صورت کلی را از نوع قالب دیزاین کاتالوگ فراهم آورد. بعد از طرح اولیه و گزینش قالب گرافیک کاتالوگ نوبت به گزینش فونت، رنگ و سایز متون و جانمایی تصاویر در صفحات می‌رسد. امکان دارد بعضی از شرکت‌ها دارای یک رنگ سازمانی خاص باشند که لازم است طراح در قالب دیزاین کاتالوگ جهت زیبایی کار و انحصاری نمودن کاتالوگ آن رنگ سازمانی را در طراحی خود استفاده نماید.

پس از اینکه طراحی یک کاتالوگ انجام گرفت لازم است تا بازبینی و تصحیح شود و در صورت تایید جهت چاپ و آماده‌سازی ارسال گردد. بسیاری از شرکت‌های طراحی و گرافیک کاتالوگ در آرشیو خود قالب کاتالوگ آماده‌ برای بهره‌برداری متناسب با احتیاجات مختلف را دارند که می‌توان با در اختیار گذاشتن اطلاعات محصولات مراحل تولید کاتالوگ را شروع نمود.

مزایای طراحی کاتالوگ

چشمگیر بودن طرح خاص

ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطب

متمایز بودن نسبت به سایر کاتالوگ ها

استفاده از طرح کاتالوگ تا مدت طولانی

تطابق طراحی طبق تناژ رنگی و هویت بصری هر کسب و کار

ایده طرح کاتالوگ

چنانچه برای طرح کاتالوگ خود ایده ای ندارید گرافیست می تواند چند نمونه به عنوان اتود در اختیار شما قرار دهد تا از بین آن ها انتخاب نمایید. همچنین برای ایجاد خط فکری برای طراح، نمونه های بسیاری در سایت هایی مانند پینترست، فریپیک و... وجود دارد.

هزینه طراحی کاتالوگ

هزینه طراحی برای کاتالوگ با توجه به میزان سختی اجرای طرح و زمانی که از گرافیست در بر می گیرد می تواند متفاوت باشد. همچنین ممکن است میزان هزینه دریافتی توسط گرافیست ها نسبت به یکدیگر متفاوت باشد. به یاد داشته باشید که داشتن دانش چاپ توسط طراح بسیار مهم است و هیچ گاه صرفا به میزان هزینه دریافتی توجه ننمایید.

نتیجه گیری

کاتالوگ ها به عنوان نمایش دهنده ی خدمات، محصولات و رزومه ی یک کسب و کار، عنصری بسیار مهم برای تبلیغات تلقی می شوند. به همین علت بهتر است جهت انجام این کار به متخصصین قابل اعتماد مراجعه فرمایید. در غیر اینصورت ممکن است تاثیرات نه چندان خوشایند و غیر حرفه ای بر روی مشتریان و مخاطبان کسب و کار مورد نظر بگذارد. برای طراحی های کاتالوگ بهتر است از قبل موارد مهمی مانند هدف از چاپ کاتالوگ، حجم مطالب و تصاویر مورد نظر، رنگ سازمانی و هویت بصری و... در اختیار طراح گذاشته شود. در مورد میزان هزینه طراحی یک کاتالوگ نیز بسته به میزان زمان و سختی اجرای ایده برای طراح ممکن است متفاوت باشد. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در رابطه با دیزاین کاتالوگ بهتر است از راه های زیر با مجتمع چاپ و تبلیغات پرتو با بیش از بیست سال سابقه طراحی و چاپ به همراه بهترین متخصصین در این زمینه در ارتباط باشید:

آدرس: اصفهان، خیابان آپادانا اول، کوچه باغ بهشت (شماره 17)، نبش کوچه شهید محمدی، پلاک 21

شماره تماس: 03136633395 – 03136637531

تلگرام و ایتا: 09126887680

طراحی و چاپ کاتالوگ بروشور کارت ویزیت و ...

طراحی انواع لوگو

لوگوهای تصویری | لوگو تایپ ها | لوگو تلفیقی

طراحی کاتالوگ و بروشور تبلیغاتی

طراحی و چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی

طراحی گرافیک حرفه ای

طراحی بروشور تبلیغاتی

طراحی صفر تا صد بروشور های تبلیغاتی و چاپ

طراحی کارت ویزیت تبلیغاتی

طراحی و چاپ

طراحی کارت ویزیت تبلیغاتی

 • طراحی کارت ویزیت
 • طراحی انواع لوگو اعم از :

لوگوهای تصویری(مانند لوگوی شرکت اپل)

لوگو تایپ ها(مانند لوگوی شرکت کوکاکولا)

لوگو های تلفیقی(مانند لوگوی شرکت آمازون)

و...

 • طراحی و تولید تقویم و سررسید
 • طراحی لوگو موشن (متحرک سازی لوگو ها جهت استفاده در رسانه های دیجیتال و فضای مجازی)
 • طراحی موشن گرافیک (صفر تا صد ایده، طراحی و اجرا)
 • طراحی کاراکتر، فضا، اکسسوری جهت استفاده در پروژه های اختصاصی افتر افکتس و موهو
 • طراحی جعبه و بسته بندی (انواع لیبل، پاکت، کارتن و بگ شاپ های پارچه ای و مقوایی)
 • طراحی ست اداری شامل: کارت ویزیت، پاکت، پوشه، مهر، سربرگ و ...
 • عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
 • طراحی و سئو سایت با پشتیبانی یکساله
 • ارائه خدمات حک لیزر بر روی هدایای تبلیغاتی، سازمانی و نمایشگاهی
 • خدمات چاپ و پس از چاپ (طلاکوب، نقره کوب، پرس و داغکوب، انواع پوشش های یووی، سلفون و...)

چرا از طراحی گرافیک استفاده کنیم؟

مزایای استفاده از خدمات طراحی گرافیک

استفاده از خدمات طراحی گرافیک برای به کار گیری عناصر بصری جهت افزایش توجه به سمت تبلیغات و بازدهی بیشتر در زمینه فروش و خدمات مشاغل بسیار می تواند تاثیرگذار باشد.

ایجاد هویت بصری در برند ها می تواند باعث ماندگاری برندها در ذهن مخاطب هایشان باشد. تمامی مزیت ها زمانی صدق می کنند که خدمات طراحی و گرافیک توسط افراد متخصص مانند متخصصین مجتمع چاپ و تبلیغات پرتو صورت گیرد در غیر اینصورت ممکن است موجب تاثیرات معکوس بر روی برند ها بشود.

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت به تناسب تناژ رنگی، فونت انتخابی و اشکال و فرم های به کار گرفته شده طبق اصول و قواعد طراحی و چاپ برای معرفی و نمایش گزیده ای از اطلاعات یک شخص یا کسب و کار گفته می شود. طراحی و کیفیت ذخیره سازی از جمله موارد مهم پیش از چاپ است که بهتر است به صورت حرفه ای و طبق قوائد انجام گیرد. کارت ویزیت ها به عنوان معرف یک شخص یا یک کسب و کار می توانند بسیار حائز اهمیت باشند.

انواع سبک های طراحی کارت ویزیت

سبک های مختلفی در این زمینه طبق اکثر سلایق به وجود آمده اند. در ادامه به چند دسته اصلی سبک های مختلف به صورت مختصر پرداخته می شود و شما می توانید در وبسایت مجتمع چاپ و تبلیغات پرتو مطالعه نمایید:

 • کارت ویزیت مدرن: طراحی کارت ویزیت مدرن به حال و هوای امروزه نزدیک تر است. این سبک از طراحی برای کسب و کارهایی که آینده نگر هستند و یا در حوزه تکنولوژی فعالیت دارند مناسب تر است. کارت ویزیت های به سبک مدرن معمولا ویژگی های مختلفی مانند دارا بودن خطوط صاف و ساده، فونت ساده ای بدون شکستگی و در هم فرورفتگی، رنگ های تیره یا روشن به صورت غلیظ، پرشدن فضای کارت با فضای خالی یا تصاویر ساده.
 • کارت ویزیت ماکسیمال: طراحی ماکسیمال سبکی است که از طرح ها و رنگ های مختلف . ماکسیمالیسم دقیقا نقطه ای مقابل مینیمالیسم است و در لغت به معنای حداکثر گرایی می باشد. در طراحی ماکسیمال رنگ های مکمل و پویا بیشتر استفاده شده و عناصر مختلفی ممکن است کنار هم طبق اصول قرار گیرند. سبک ماکسیمال معمولا حس پویایی و انرژی بیشتری را انتقال می دهد. بهتر است برای کسب و کارهای رسمی از این سبک استفاده نشود زیرا جنبه ی غیر رسمی را به مخاطب انتقال می دهد.
 • کارت ویزیت مینیمال: مینیمالیسم سبکی است که به استفاده از عناصر در کمترین حد ممکن می پردازد و عبارت معروف less is more بهترین تعریف در این زمینه است. سادگی و هارمونی دو رکن اساسی این سبک می باشند. بهتر است با بکار گیری المان های ساده با مقدار کم از بیهوده پر کردن فضا فاصله گرفت و هدف را به صورت کاملا ساده بیان کرد. تناسب میان فونت ها، رنگ، بک گراند و... بسیار مهم است. بیزینس کارت های مینیمال پیرو سبک های مدرن نیز می باشد و هیچ گاه در گذر زمان تکراری یا بلااستفاده نمی شوند. کارت ویزیت های مینیمال می توانند برای تمامی کسب و کار ها از جمله کسب و کارهایی با جنبه ی رسمی به کار گرفته شوند.
 • کارت ویزیت خلاقانه و هوشمندانه: خلاقیت در طراحی و برش کارت ویزیت می توانند اثر ماندگاری در ذهن مخاطب را افزایش داده و برای او جالب به نظر برسد. بیزینس کارت هایی که به صورت بوم نقاشی کوچک برای گالری های نقاشی طراحی و برش می خورند یا به شکل دوربین عکاسی برای فروشگاه دوربین برش و تا خورده اند می تواند حس بهتری به مخاطب القا نماید.
 • کارت ویزیت نوستالژی: استفاده از کادرهای تزئینی و فونت هایی که در گذشته استفاده می شدند به همراه پس زمینه های خاکستری، کرمی و... می تواند نوستالژی را در افراد دوستدار این سبک احیا کند.
 • کارت ویزیت لوکس: هیچ گاه نمی توان منکر تاثیر گذاری المان های لوکس از لحاظ روانی بر روی مخاطب شد. در دیزاین کارت ویزیت های لوکس معمولا از رنگ هایی نظیر مشکی، طلایی، سفید و قرمز استفاده می شود. بسته به سلیقه ی فرد می تواند به صورت مینیمال یا ماکسیمال اجرا شده و حتی جنس و پوشش کارت نیز نسبت به سایر کارت ها باید متمایز باشد. استفاده از مقواهای گرم بالا، استفاده از جنس های خاص مقوا، پوشش های مات و یا براق در سبک لوکس الزامی است.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

0 مقایسه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
منو