سوالات متداول

شما می توانید در این قسمت به جواب برخی از سوالات خود برسید در غیر این صورت با ما تماس بگیرید.

برای خرید از فروشگاه اینترنتی پرتو ابتدا پس از انتخاب کالای مورد نظر، آنرا به سبد خرید اضافه و مراحل خرید اینترنتی را به ترتیب تکمیل نمایید. حتما در زمان ثبت سفارش مربوطه، تعداد، نوع، رنگ، جنس، اندازه و مبلغ نهایی، نام کالای مربوطه را به دقت بررسی و اطمینان حاصل نمایید. پس از آن از طرف تیم پشتیبانی مشتریان مجتمع چاپ و تبلیغات سالنامه پرتو بوسیله پیامک و یا سایر ابزارهای ارتباطی که در نظر گرفته شده، تایید و ثبت سفارش نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

تیم پشتیبانی مجتمع تبلیغاتی سالنامه پرتو ، در زمان ساعات اداری ( از ساعت 8:30 تا 19:30) پاسخگوی شما می باشد. اگر در خارج از این زمان سؤال یا ابهامی برای شما بوجود آمد برای ما پیغام بگذارید (از طریق واتساپ – تلگرام – و یا چت باز شونده در صفحه سایت ) تا در اولین ساعات روز کاری بعد با شما تماس حاصل گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از قسمت تماس با ما اقدام کنید.

در تمامی ساعات شبانه روز امکان ثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی سالنامه پرتو وجود دارد. تیم کارشناسان سالنامه پرتو در اسرع وقت و کوتاه ترین زمان ممکن برای پیگیری سفارش کالای شما اقدام می نمایند و تایید سفارش را برای شما ارسال می کنند.

بله، در هر زمان از ثبت سفارش امکان لغو سفارش برای شما وجود دارد.

ولی پس از ثبت کالای مورد نظر خود و پرداخت وجه آن، می بایست با تیم پشتیبانی پرتو پرینت تماس بگیرید. (36633395-031) اگر سفارش شما بسته بندی و ارسال نشده باشد ظرف 24 ساعت کل وجه شما مسترد خواهد شد.

چنانچه سفارش شما بسته بندی شده باشد اما ارسال نشده باشد هزینه بسته بندی از شما کسر و الباقی وجه طی 24 ساعت مسترد خواهد شد و اگر کالای شما ارسال شده باشد می توانید پس از تحویل کالا، روشهای بازگشت کالا را در سایت مطالعه و بر اساس آن اقدام نمایید.

خیر، پس از تایید نهایی سفارش، پیغامی از طرف سالنامه پرتو برای شما ارسال می گردد تا از آغاز روند خرید اینترنتی خود اطمینان حاصل کنید. در صورت لزوم، کارشناسان فروشگاه اینترنتی سالنامه پرتو با شما تماس خواهند گرفت.
کافیست از قسمت تماس با ما با واحد پشتیبانی سالنامه پرتو  تماس بگیرید.
و یا با کارشناسان ما در قسمت چت سایت در ارتباط باشید
چنانچه این امکان وجود داشته باشد کارشناسان ما تمامی تلاش خود را برای برطرف کردن نیاز شما بکار خواهند گرفت.
بله؛ هدف فروشگاه اینترنتی سالنامه پرتو این است که شما یک خرید آسان و لذتبخش آنلاین را تجربه کنید.
اما چنانچه شما نیاز به خرید حضوری دارید کارشناسان ما پاسخ گوی شما خواهند بود.
فقط در شهر اصفهان امکان پرداخت وجه هنگام تحویل کالا وجود دارد. این امکان فعلا برای سفارش های به مقصد شهرستان وجود ندارد.
بله، چنانچه می خواهید سفارش مربوطه به آدرس دیگری غیر از آدرس شما ارسال شود، با ثبت آدرس مورد نظرتان در هنگام ثبت سفارش و اعلام به فروشگاه اینترنتی پرتو و هماهنگی زمان تحویل، کالای مربوطه به آدرس ذکر شده تحویل داده می شود.
می بایست با تماس از طریق تلفن و یا ارسال پیامک، عدم حضور خود را اعلام کنید تا زمان بعدی مجددا هماهنگ شود.
همچنین شما می توانید برای جلوگیری از برگشت کالا، زمان حضور خود را اعلام نمایید تا کالا در زمان مشخص برای شما ارسال شود.
در صورت برگشت کالا کرایه ارسال مجدد به عهده شما می باشد.

می توانید از طریق تماس تلفنی یا ارسال پیامک و یا بخش تماس با ما هر گونه مغایرت را به تیم پشتیبانی پرتو پرینت اطلاع دهید.

بدیهی است سالنامه پرتو خود را موظف به عودت کالا می داند و کارشناسان ما شما را جهت تعویض و یا استرداد کالا طبق دستورالعمل استرداد کالا راهنمایی می کنند.

واحد پشتیبانی سالنامه پرتو برای هماهنگی و زمانبندی بازگشت کالا و نحوه آن با شما تماس می گیرد. ( روش های بازگشت کالا را مطالعه فرمایید )

اگر پرداخت به صورت آنلاین دچار اختلال شد و یا فاکتور پرداخت
شده با مبلغ سفارش مغایرت داشت این موضوع را از طریق تماس
تلفنی با تیم پشتیبانی سالنامه پرتو پیگیری نمایید تا هر چه سریعتر برای آن، اقدامات کافی و لازم انجام گیرد.